Як вибрати шкільний рюкзак, який прослужить довго?

Опубліковано: 25-05-2022
|
Оновлено: 25-05-2022
|
Переглядів: 141
Рейтинг:
/5 - 2 голосів

Ідеальний шкільний рюкзак зберігає спину вашої дитини. Тільки за такої умови хребет школяра правильно розвиватиметься. Якщо рюкзак добре сидить на спині, він також має ту перевагу, що його зручніше носити. Отже, яким критеріям має відповідати правильний рюкзак?

При виборі шкільного рюкзака зверніть увагу на 6 основних речей 

Ортопедична спинка

Виключіть з вибору туристичні рюкзаки та сумки, які зазвичай не мають необхідної підтримки для спини. Для школярів та студентів ідеально підходять лише спеціальні шкільні чи студентські рюкзаки. Ті, у яких міцна спинка анатомічної форми та м'які лямки завширшки не менше 4 см. Крім того, лямки повинні регулюватися, щоб вагу можна було розподілити рівномірно.

Вага рюкзака до 1,2 кг

Фахівці Центру громадського здоров'я МОЗ України стверджують, що шкільний рюкзак не повинен важити понад 10-15% ваги дитини. Тому намагайтеся вибирати дуже легку модель. Крім того, раніше існував стандарт, який вимагав максимальної ваги портфелів та рюкзаків 1200 грамів для 1-го класу та 1400 грамів для 2-го класу. Хоча згаданий сьогодні стандарт уже не діє, шкільні та студентські рюкзаки Topgal повністю відповідають цим умовам.

Помітні елементи безпеки

Майте на увазі, що у темряві водій бачить пішоходів зі світловідбиваючими аксесуарами на відстані в 10 разів більше, ніж без них. Тому для портфелів підходять насичені кольори, що світловідображаючі поверхні або мигаючі елементи на рюкзаку. Завдяки їм ви будете впевнені, що дитину добре видно навіть за умов поганого освітлення. Відповідно до незалежних випробувань Державної випробувальної лабораторії у Зліні (Чехія), шкільні рюкзаки Topgal перевищують стандарт світловідбивних матеріалів у 4 рази!

Сертифікація, що підтверджує функціональність та якість

При покупці обов'язково перевіряйте, щоб рюкзак пройшов незалежні випробування. В іншому випадку, його виробник може розповісти вам практично все про несучу здатність, довговічність або використані матеріали. Проте лише сертифікація рюкзаків в офіційних державних лабораторіях доводить, що товар відповідає основним вимогам безпеки та здоров'я і не завдає шкоди здоров'ю дитини.

Достатня кількість відділень, кишень та відсіків

У шкільних та студентських рюкзаках має бути багато місця для зберігання. Перевагою є міцне водонепроникне дно, кишеня для пляшки, досить широка ручка для зручного перенесення рюкзака в руці та місце для іменної бірки. Ці елементи значно покращують зручність та функціональність рюкзака.

Зовнішній вигляд рюкзака

Дизайн часто є першим, що хвилює людей при виборі шкільного рюкзака. Стиль та дизайн, звичайно, важливі, але не найголовніші. Також варто не піддаватися поточним тенденціям. Шкільний рюкзак з персонажем з популярного фільму або серіалу чудовий на момент покупки, але, на наш досвід, найпізніше через рік він перестає бути модним і актуальним. 

Що має бути у правильному рюкзаку?

Щоб він подобався, був зручним і не викривляв спину. Це три основні вимоги, які батьки висувають до шкільного рюкзака. З першим та другим пунктом вам допоможе сам школяр, а от із третім пунктом потрібно бути обережним. Якщо ви хочете купити дійсно хороший рюкзак, який буде береженим для спини і прослужить не один навчальний рік, при його виборі слід враховувати кілька критеріїв. Ми підкажемо, яких і на що звернути особливу увагу під час вибору.

9 місяців на рік спина дитини повинна витримувати натиск навчальної програми

2,5 години, або і до 10 годин. Стільки часу на тиждень ваш школяр може носити шкільний рюкзак на спині. Якщо ви не оберете правильний тип, згодом ви ризикуєте отримати біль у спині або інші проблеми. Дослідження підтверджують, що випадки поганої постави у дітей особливо збільшуються під час переходу з дитячого садка до початкової школи. Отже, що ви можете зробити, щоб мінімізувати ризик проблем зі здоров'ям? Головним є вибір правильного шкільного рюкзака.

Шкільний рюкзак чи шкільний ранець – що краще?

Ми у Topgal явно голосуємо за шкільні рюкзаки. У порівнянні з портфелями вони практичніші, сучасніші, зручніші, мають більш тривалий термін служби і вміщують більше речей. Шкільні ранці будуть зручні для зовсім маленьких школярів.

Шкільний рюкзак завжди вибирайте з урахуванням віку та зросту дитини

При виборі слід враховувати, скільки років школяру, який у нього зріст і в якому класі він навчається. Наприклад, для найменших першокласників, які не мають і 120 см росту, підійдуть однокамерні портфелі заввишки близько 37 см.

Найкраще запропонувати дитині самостійно вибрати рюкзак. Адже не ви носитимете його на спині щодня. Якщо ви купуєте дитячий рюкзак, не обговоривши з дитиною наперед його зовнішній вигляд і функціональність, ви невиправдано ризикуєте, що аксесуар йому не сподобається. Однак якщо школяр братиме активну участь у виборі рюкзака для школи, він носитиме його із задоволенням. При виборі поясніть своїй дитині, чому вам важливі елементи безпеки або, наприклад, широкі лямки, а дитина потім допоможе вам з вибором дизайну.

enlightenedНаша порада при виборі шкільного рюкзака

Ви не хочете, щоб ваша дитина втратила момент сюрпризу через спільний вибір шкільного рюкзака? Приготуйте сюрприз усередині нього. Це може бути пенал підібраний під зовнішній вигляд рюкзака.

Похожие статьи
Шкільний пенал для підлітків - яким він повинен бути?
07-07-2017
3599
Шкільний пенал для підлітків - яким він повинен бути?
Як вибрати шкільний пенал для підлітка, щоб задовольнити його вимогам? Після закінчення початкової школи діти просять батьків купити їм нове шкільне приладдя. Купівля нового рюкзака і пенала обов'язково порадує...

Читати статтю
Дитячі рюкзаки для дошкільнят: золоті правила підбору
10-01-2019
856
Дитячі рюкзаки для дошкільнят: золоті правила підбору
ШКіЛЬНИЙ РЮКЗАК CHI 791 Q Ранці для першокласників - це невід'ємна частина образу кожного школяра і школярки. Але що, якщо ваше чадо відвідує садок або підготовку до першого класу? В такому випадку, дитячі рюкзаки...

Читати статтю
Як вибрати шкільний рюкзак для старшокласників?
06-04-2022
181
Як вибрати шкільний рюкзак для старшокласників?
Правильно підібрати шкільний рюкзак – не таке просте завдання, як може здатися на перший погляд. Особливо, якщо йдеться про придбання аксесуара для старшокласників, так як у порівнянні з дітьми молодшого віку, вони...

Читати статтю
Рюкзак - історія виникнення
11-04-2020
4994
Рюкзак - історія виникнення
В наші дні для багатьох сучасних людей рюкзак, завдяки своїй практичності, став постійним предметом побуту. Сьогодні існує велика різноманітність рюкзаків і наплічних сумок на будь-який смак, різних по дизайну і...

Читати статтю

Всі статті