Як вчитися швидко і ефективно?

Опубліковано: 10-10-2017
|
Оновлено: 08-11-2017
|
Переглядів: 3667
Рейтинг:
/5 - 2 голосів

Вчитися не завжди означає «навчитися»

Як вчитися так, щоб чогось навчитися? Кожен хотів би, доклавши трохи зусиль, за один день вкласти в голову знання всієї енциклопедії. На жаль, так не вийде, але знаючи кілька простих правил, ви можете прискорити ваше навчання і отримати задоволення від процесу. Забудьте про «зубріння» - це не метод навчання для отримання знань на майбутнє. Як правильно організувати процес навчання? Почніть з навколишнього оточення.
 

Власний тихий куточок

Неважливо, чи є ви учнем або студентом - вам потрібне спокійне, тихе місце для навчання. Навіть якщо ви не щасливий володар великої п'ятикімнатній квартири, ви можете підготувати для себе (або вашої дитини) відокремлене місце в квартирі, обладнане столом, хорошим освітленням і зручним стільцем. Особливо подбайте про вибір хорошого стільця або крісла, тому що наука не буде йти в голову, якщо місце, де ви сидите, буде незручним або невідповідної висоти - через годину роботи у вас розболяться голова і хребет. Освітлення також дуже важливе. При недостатній кількості світла очі швидко починають пекти і сльозитися. Пам'ятайте також про порядок на робочому місці. Процес навчання не любить хаосу і безладу, які роблять вас більш розсіяними і знижують вашу ефективність.
 
Якщо ви - батько дитини, яка тільки починає вчитися, докладіть максимум зусиль, щоб ваша дитина мала якомога кращі умови для виконання домашніх завдань - напевно, це дасть бажані результати в майбутньому. Будь-які непотрібні подразники у вигляді розкиданих навколо іграшок і включеного телевізора, не допоможуть школяреві зосередитися.

Хороший план роботи попередить стрес

Перш ніж сісти за навчання перед важливим іспитом, складіть план дій. Заучування протягом декількох годин в останній момент не матиме ніякого ефекту. Якщо матеріалу для вивчення багато - розбийте його на кілька частин. Намагайтеся розуміти те, що ви вчите. Заучувати напам'ять можна тільки вірші ... Навчаючись систематично, від теми до теми, ви тримаєте свій мозок в хорошій формі. Не сідайте за заняття з порожнім або надто переповненим шлунком! Принесіть в кімнату, де ви будете займатися, воду або сік, щоб потім не перериватися під приводом приготування чаю. Попередьте своїх домочадців, що вам потрібен спокій, щоб вас не турбували в найближчу годину або близько того.
 
Намагайтеся не думати про якісь проблеми, зосередьтеся, тому що концентрація - це ключ до запам'ятовування всієї інформації.
 
Учні початкової школи не повинні безпосередньо перед виконанням домашнього завдання «сходити з розуму» на дитячому майданчику. Сідати до уроків потрібно спокійним і зосередженим. Виберіть відповідний час для виконання домашнього завдання з дитиною - якщо вона втомилася після школи, відпочиньте. Але не затягуйте з виконанням уроків до пізнього вечора, тому що з рішення задач або читання після 21:00 нічого доброго не вийде ... З перших днів занять намагайтеся робити цей процес якомога більш систематичним.
 

Ваші почуття - ваш союзник

Синестезія - це поєднання декількох органів почуттів, наприклад, в процесі навчання. Чим більше відчуттів ви використовуєте, тим краще будете пам'ятати текст. Деякі вважають за краще вчити вірш, читаючи його вголос (слухова пам'ять), інші вчать «про себе» (зорова пам'ять). Знайдіть свій особистий, ефективний метод. Ви можете робити нотатки, виділяти важливі фрагменти тексту кольоровою ручкою, малювати схеми, графіки, таблиці і т.д. - все залежить від вашої уяви. Коли вам не потрібно писати, ви можете ходити по кімнаті, жестикулювати, говорити вголос. Збираєтеся в інститут або школу на автобусі? Використовуйте цей час - mp3 із записаним текстом або замітки в зошиті, і знову частина матеріалу повторюється.
 
Якщо у вас є проблеми із запам'ятовуванням, пограйте в асоціації - щось зовсім нове зв'яжіть з ті, що вам добре відомо. Це допоможе вам згадати необхідну інформацію на уроці або екзамені.
 
А може групове навчання? Якщо вам подобається вчитися разом з кимось, тому що так краще все запам'ятовується, то варто запросити кількох друзів і разом попрацювати над новою темою. Кожен шлях хороший, поки він приносить результати.
 
Популярний вислів стверджує, що люди вчаться все своє життя. І це правда. Не тільки школярі та студенти можуть скористатися перевагами освіти. Кожен, незалежно від віку, може знайти, де і чому повчитися і отримати новий досвід. Наш мозок повинен інтенсивно використовуватися протягом усього життя, а при відповідній мотивації і хороших методах, навчання буде приносити задоволення.
 
Похожие статьи
Купити рюкзак школяреві
02-05-2018
538
Купити рюкзак школяреві
Купити рюкзак школяреві сьогодні не складає труднощів, адже серед величезного асортименту: рюкзаки для 2-3 класу, 4-6 класу, для старшої школи і т.д. Кожен неодмінно знайде щось до душі. Але практично всі батьки...

Читати статтю
Модні рюкзаки цього сезону - які вони?
28-08-2018
747
Модні рюкзаки цього сезону - які вони?
Рюкзак Yumi Портфель - незамінний і універсальний винахід, який легко увійшов в наше життя і побут, в зв'язку з чим з'явилася нова категорія - не просто багатофункціональні і корисні, але ще і модні рюкзаки....

Читати статтю
Приймаємо грамотне рішення:  дитячі ранці або рюкзаки
06-07-2018
494
Приймаємо грамотне рішення: дитячі ранці або рюкзаки
Приймаємо грамотне рішення: дитячі ранці або рюкзаки Дитячий шкільний портфель Всі батьки стикаються з підбором шкільної атрибутики. І якщо пенали та зошити купити не складає особливих труднощів, то...

Читати статтю
Яким повинен бути шкільний рюкзак для підлітка хлопчика
25-07-2018
1800
Яким повинен бути шкільний рюкзак для підлітка хлопчика
Рюкзак чоловічий молодіжний   Тінейджери завжди були складними і розбірливими, а особливо в 21 столітті. Прийнято вважати, що прекрасна половина людства більш схильна до моди, але сьогодні це не так. Тепер і...

Читати статтю

Всі статті