Як допомогти дитині адаптуватися до школи після канікул?

Опубліковано: 15-09-2017
|
Оновлено: 15-09-2017
|
Переглядів: 514
Рейтинг:
/5 - 2 голосів
Канікули закінчилися і в дитячих кімнатах вже стоять наповнені книгами шкільні рюкзаки та ранці. Однак після тривалого відпочинку дітям може бути не так просто знову звикнути до шкільного режиму. Ми підготували для вас кілька порад, як впоратися з основними проблемами.
 

Сон - найголовніше

Достатня кількість сну може вирішити багато проблем. Сонна дитина погано зосереджена, має поганий настрій, часто схильна до плачу, робить помилки.
 
Порада проста: якщо дитина звикла на канікулах пізно засинати, потрібно знову привчити її лягати спати раніше. Слід зазначити, що дошкільнятам і школярам необхідно спати близько 10 годин на день.
 
Як це зробити? Якщо різко повідомити дитині, що вона тепер повинна лягати спати на 1,5-2 години раніше, то, швидше за все, не обійдеться без істерик і впертості. Нехай дитина звикає до нового режиму поступово. Якщо це можливо, почніть ще до початку занять. Кожен день здвигайте час відходу до сну на невеликий проміжок часу (10-15 хвилин) поки не дійдете до потрібного часу.
 
Також необхідно створити відповідні умови для сну. Важливе значення має максимальне затемнення кімнати і усунення навколишніх шумів. Якщо це можливо, вимкніть всю електроніку. Всі рухливі ігри повинні бути закінчені за 2 години до сну. Нехай дитина займеться чимось спокійним. Добре придумати якийсь щоденний ритуал, наприклад, прибирання іграшок і читання вечірньої казки на ніч.
 

Школа не повинна бути покаранням

Діти іноді бувають дуже неслухняними і можуть розсердити нас, батьків, але ніколи не лякайте дитину школою або дитячим сад. Фрази типу: «Нічого, в школі заспокоять», звичайно ж, не створять у дитини враження, що школа є приємним місцем.
 
Точно так само не потрібно викликати у дітей почуття жалості до самих себе. Коли дитина прийшла додому зі школи або садка, не потрібно її жаліти, занадто емоційно зустрічати або дарувати втішні подарунки. Всі ваші дії повинні бути нейтральними, щоб показати дітям, що відвідування школи - це нормальний процес.
 

Цікавтеся, допомагайте

Всі починання важкі для більшості дітей, тому, перш ніж дитина остаточно звикне до школи, приділяйте їй достатньо уваги. Цікавтеся, що нового вона за день дізналася, що згадала з минулого року. Якщо потрібно, допоможіть їй зробити домашнє завдання, вивчити урок, це порадує дитину і допоможе їй краще все запам'ятати.
 

Мотивуйте

Знайдіть те, чим дитина буде мотивована, щоб відвідувати школу. Після канікул можна заохотити дитину до початку шкільних занять, якимись новими покупками для школи, наприклад, можливістю надіти нові красиві шкільні туфлі і т.п. Протягом навчального року рушійною силою є не тільки заохочення дитини, а й регулярні сімейні заходи, які можна організовувати на вихідних.
 
Прекрасною мотивацією для дитини буде також ваша похвала. Показуйте дитині, що ви задоволені її успіхами і пишаєтеся нею. Не допускайте, щоб школа стала джерелом стресу для дитини. Не може все завжди йти гладко, але важливо прагнути до того, щоб від навчання у дитини залишалися позитивні враження.
 
Похожие статьи
Особливості модних шкільних рюкзаків сезону 2021-2022
24-03-2021
121
Особливості модних шкільних рюкзаків сезону 2021-2022
Одне з найбільш складних завдань для кожного з батьків - купити шкільний рюкзак для дівчинки або хлопчика. Адже це виріб повинен подобатися дитині, відповідати санітарним нормам і модним тенденціям. Щоб ви змогли...

Читати статтю
Шкільний пенал для підлітків - яким він повинен бути?
07-07-2017
2399
Шкільний пенал для підлітків - яким він повинен бути?
Як вибрати шкільний пенал для підлітка, щоб задовольнити його вимогам? Після закінчення початкової школи діти просять батьків купити їм нове шкільне приладдя. Купівля нового рюкзака і пенала обов'язково порадує...

Читати статтю
Міський рюкзак купити - все своє брати з собою
19-11-2018
400
Міський рюкзак купити - все своє брати з собою
Щоб мати надійного супутника у динамічних життєвих ситуаціях необхідно міський рюкзак купити. Куди б ми не відправлялися: на роботу, навчання, природу, прогулянку, тренування, в подорожі, нам варто мати при собі...

Читати статтю
Здоровий сніданок - ключ до успіху
25-09-2017
1143
Здоровий сніданок - ключ до успіху
Здоровий сніданок - це гарний початок дня, тому варто прищепити дітям звичку їсти сніданок - будь то з сім'єю або в школі. Дослідження показують, що 38% школярів снідають дуже нерегулярно або зовсім не снідають!...

Читати статтю

Всі статті