Як допомогти дитині адаптуватися до школи після канікул?

Опубліковано: 15-09-2017
|
Оновлено: 15-09-2017
|
Переглядів: 551
Рейтинг:
/5 - 2 голосів
Канікули закінчилися і в дитячих кімнатах вже стоять наповнені книгами шкільні рюкзаки та ранці. Однак після тривалого відпочинку дітям може бути не так просто знову звикнути до шкільного режиму. Ми підготували для вас кілька порад, як впоратися з основними проблемами.
 

Сон - найголовніше

Достатня кількість сну може вирішити багато проблем. Сонна дитина погано зосереджена, має поганий настрій, часто схильна до плачу, робить помилки.
 
Порада проста: якщо дитина звикла на канікулах пізно засинати, потрібно знову привчити її лягати спати раніше. Слід зазначити, що дошкільнятам і школярам необхідно спати близько 10 годин на день.
 
Як це зробити? Якщо різко повідомити дитині, що вона тепер повинна лягати спати на 1,5-2 години раніше, то, швидше за все, не обійдеться без істерик і впертості. Нехай дитина звикає до нового режиму поступово. Якщо це можливо, почніть ще до початку занять. Кожен день здвигайте час відходу до сну на невеликий проміжок часу (10-15 хвилин) поки не дійдете до потрібного часу.
 
Також необхідно створити відповідні умови для сну. Важливе значення має максимальне затемнення кімнати і усунення навколишніх шумів. Якщо це можливо, вимкніть всю електроніку. Всі рухливі ігри повинні бути закінчені за 2 години до сну. Нехай дитина займеться чимось спокійним. Добре придумати якийсь щоденний ритуал, наприклад, прибирання іграшок і читання вечірньої казки на ніч.
 

Школа не повинна бути покаранням

Діти іноді бувають дуже неслухняними і можуть розсердити нас, батьків, але ніколи не лякайте дитину школою або дитячим сад. Фрази типу: «Нічого, в школі заспокоять», звичайно ж, не створять у дитини враження, що школа є приємним місцем.
 
Точно так само не потрібно викликати у дітей почуття жалості до самих себе. Коли дитина прийшла додому зі школи або садка, не потрібно її жаліти, занадто емоційно зустрічати або дарувати втішні подарунки. Всі ваші дії повинні бути нейтральними, щоб показати дітям, що відвідування школи - це нормальний процес.
 

Цікавтеся, допомагайте

Всі починання важкі для більшості дітей, тому, перш ніж дитина остаточно звикне до школи, приділяйте їй достатньо уваги. Цікавтеся, що нового вона за день дізналася, що згадала з минулого року. Якщо потрібно, допоможіть їй зробити домашнє завдання, вивчити урок, це порадує дитину і допоможе їй краще все запам'ятати.
 

Мотивуйте

Знайдіть те, чим дитина буде мотивована, щоб відвідувати школу. Після канікул можна заохотити дитину до початку шкільних занять, якимись новими покупками для школи, наприклад, можливістю надіти нові красиві шкільні туфлі і т.п. Протягом навчального року рушійною силою є не тільки заохочення дитини, а й регулярні сімейні заходи, які можна організовувати на вихідних.
 
Прекрасною мотивацією для дитини буде також ваша похвала. Показуйте дитині, що ви задоволені її успіхами і пишаєтеся нею. Не допускайте, щоб школа стала джерелом стресу для дитини. Не може все завжди йти гладко, але важливо прагнути до того, щоб від навчання у дитини залишалися позитивні враження.
 
Похожие статьи
Як вибрати шкільний рюкзак?
24-02-2017
753
Як вибрати шкільний рюкзак?
5 порад, які допоможуть вибрати шкільний рюкзак - на що звернути увагу Як вибрати рюкзак до школи - питання, яке задають собі всі батьки, діти яких закінчують дитячий садок. Звичайно, головним критерієм є зрість і...

Читати статтю
Дитячі рюкзачки - свобода рухів, практичність і стиль
28-08-2018
908
Дитячі рюкзачки - свобода рухів, практичність і стиль
  Детский рюкзак Самостійність і незалежність від оточуючих - це необхідні навички, які завжди виручать і стануть в нагоді кожному. Саме їх ми намагаємося прищепити нашим малюкам з раннього дитинства, і...

Читати статтю
Шкільний рюкзак або сумка на колесах: що краще для дитини?
02-03-2020
988
Шкільний рюкзак або сумка на колесах: що краще для дитини?
Сучасне навчання побудовано таким чином, що нерідко ми спостерігаємо картину, як діти несуть свої важкі сумки і рюкзаки в школу, при цьому сутулячись і згинаючи спини. Деякі рюкзаки дійсно виглядають великими,...

Читати статтю
Рюкзак для дитячого садка - перший супутник вашої дитини
24-05-2017
1370
Рюкзак для дитячого садка - перший супутник вашої дитини
Рюкзак для дитячого садка - чи потрібен він дитині? Чи буває таке, що збираючись вранці в дитячий садок, ваша дитина бере під пахву улюбленого плюшевого тигра або будь-яку іншу улюблену іграшку, з якою ні за що не...

Читати статтю

Всі статті