Рюкзак - історія виникнення

В наші дні для багатьох сучасних людей рюкзак, завдяки своїй практичності, став постійним предметом побуту. Сьогодні існує велика різноманітність рюкзаків і наплічних сумок на будь-який смак, різних по дизайну і функціональності. Рюкзак - це аксесуар, який багато хто з нас використовує щодня, однак мало хто знає історію його виникнення.

Історія виникнення рюкзака

Згідно знахідок вчених, перші заплічні сумки для перенесення вантажів стародавні люди почали виготовляти ще близько 5000 років до нашої ери. Це були своєрідні мішки зі шкіри тварин, закріплені на рамі з гілок. З тих пір моделі і дизайн рюкзаків весь час змінювався. 

У 18-19 столітті нашої ери в військовий побут був введений так званий армійський ранець. Він представляв собою заплічну сумку, яку військові використовували для перенесення необхідних речей під час походів. 

У 1908 норвезький велосипедний механік Оле Фердинанд Берган винайшов і запатентував перший рюкзак з зовнішньою рамою. З цього моменту починається масове виробництво чоловічих портфелів, які за своєю формою вже нагадували сучасні моделі. Однак протягом довгого часу рюкзаки використовували тільки військові, альпіністи і спортсмени. І тільки в 1985 італійський дизайнер Міучча Прада і її чоловік Патріціо Бертеллі створили жіночий рюкзак з нейлону, який справив фурор у тодішніх модниць. З тих пір рюкзачки поступово почали входити в щоденний побут.

Рюкзак в наші дні

З плином часу конструкція заплічної сумки зазнала безліч змін. На сьогоднішній день існує безліч різних моделей міських, спортивних, туристичний, молодіжних та шкільних рюкзаків. Є навіть спеціальні мішки для перенесення котиків і собачок. Сучасні моделі рюкзаків відрізняються своєю практичністю і функціональністю. Виробники відомих брендів при виробництві використовують тільки якісні матеріали і фурнітуру. Завдяки сучасним технологіям каркасні ортопедичні спинки використовуються зараз не тільки в туристичних, але і в міських моделях і навіть рюкзаках для школярів, завдяки чому такий ранець не навантажує спину і носиться із задоволенням.

У нашому інтернет магазині ви можете купити якісні шкільні та міські рюкзаки від чеського бренду Topgal. Наші менеджери із задоволенням допоможуть вам підібрати потрібну модель.

Topgal.ua
scroll-up