Рюкзак - історія виникнення

Опубліковано: 11-04-2020
|
Оновлено: 04-03-2021
|
Переглядів: 2617
Рейтинг:
/5 - 7 голосів

В наші дні для багатьох сучасних людей рюкзак, завдяки своїй практичності, став постійним предметом побуту. Сьогодні існує велика різноманітність рюкзаків і наплічних сумок на будь-який смак, різних по дизайну і функціональності. Рюкзак - це аксесуар, який багато хто з нас використовує щодня, однак мало хто знає історію його виникнення.

Історія виникнення рюкзака

Згідно знахідок вчених, перші заплічні сумки для перенесення вантажів стародавні люди почали виготовляти ще близько 5000 років до нашої ери. Це були своєрідні мішки зі шкіри тварин, закріплені на рамі з гілок. З тих пір моделі і дизайн рюкзаків весь час змінювався. 

Один з найдавніших зразків було знайдено в 1991 році двома німецькими туристами. Вони натрапили на мумію людини, який загинув (за припущеннями вчених) в 3300 році до нашої ери. Звичайно, його портфель можна порівнювати з сучасним лише умовно. Цей виріб мав каркас з гілок ліщини, на які кріпився мішок зі шкіри. Зараз відновлене виріб можна побачити в музеї Дортмунда. Варто відзначити, що різновиди саме таких аксесуарів відомі і зараз. Це традиційні алійські зразки з дерев'яною рамою.

 

З XIX століття до нас дійшли каркасні заплічні сумки з берести. Вони зроблені за зразком великих дерев'яних кошиків з кришкою, на які чіплялася пара лямок. Схожі речі були і в Західній Європі. Там великі дерев'яні портфелі використовувалися не тільки для збору грибів, а й для носіння на ринок товарів. У деяких регіонах подібні речі застосовували для транспортування каменю. Схожі вироби трапляються в культурі індіанців, корейців і багатьох інших народів. Дуже складно знайти спільноту, в побуті якого не було б рюкзака (в тому чи іншому вигляді).
 

У 18-19 столітті нашої ери в військовий побут був введений так званий армійський ранець. Він представляв собою заплічну сумку, яку військові використовували для перенесення необхідних речей під час походів. 

У 1908 норвезький велосипедний механік Оле Фердинанд Берган винайшов і запатентував перший рюкзак з зовнішньою рамою. З цього моменту починається масове виробництво чоловічих портфелів, які за своєю формою вже нагадували сучасні моделі. Однак протягом довгого часу рюкзаки використовували тільки військові, альпіністи і спортсмени. І тільки в 1985 італійський дизайнер Міучча Прада і її чоловік Патріціо Бертеллі створили жіночий рюкзак з нейлону, який справив фурор у тодішніх модниць. З тих пір рюкзачки поступово почали входити в щоденний побут.

Рюкзак в наші дні

З плином часу конструкція заплічної сумки зазнала безліч змін. На сьогоднішній день існує безліч різних моделей міських, спортивних, туристичний, молодіжних та шкільних рюкзаків. Є навіть спеціальні мішки для перенесення котиків і собачок. Сучасні моделі рюкзаків відрізняються своєю практичністю і функціональністю. Виробники відомих брендів при виробництві використовують тільки якісні матеріали і фурнітуру. Завдяки сучасним технологіям каркасні ортопедичні спинки використовуються зараз не тільки в туристичних, але і в міських моделях і навіть рюкзаках для школярів, завдяки чому такий ранець не навантажує спину і носиться із задоволенням.

 

Найбільш популярними вважаються такі:

  • Шкільні рюкзаки з м'якими лямками і ортопедичною спинкою. Такі рюкзаки підходять для першокласників, підлітків, а також випускникам. Подібні портфелі можуть мати спеціальні кишеньки для ланч боксів, шкільного приладдя. У них обов'язково повинні бути нашивки, що відбивають світло. Існують різноманітні розмальовки рюкзаків для дівчаток, хлопчиків, класичні стримані моделі рюкзаків для підлітків.
  • Моделі для міста. Ці вироби мають м'який каркас, вони легкі, зручні. Правда, ємність такого аксесуара становить всього 15-20 літрів. Це не дозволяє використовувати їх в якості шкільного ранця.
  • Спортивні аксесуари. Подібні речі мають великі кишені, дозволяють закріплювати за допомогою карабінів різні додаткові багажі, спальні мішки, каремати та інше.
  • Портфель для ноутбуків. Цей тип аксесуарів має м'який органайзер для техніки. Зазвичай в такого виробу є спеціальні кишені для телефону, планшета, миші, навушників. Можуть містити вшиті зарядні пристрої.

У нашому інтернет магазині ви можете купити якісні шкільні та міські рюкзаки від чеського бренду Topgal. Наші менеджери із задоволенням допоможуть вам підібрати потрібну модель.

Похожие статьи
Рюкзак міський - вірний супутник на кожен день
25-07-2018
554
Рюкзак міський - вірний супутник на кожен день
Рюкзак чоловічий поліестер Рюкзак міський - вірний супутник на кожен день Сьогодні купити рюкзак для міста це не просто покупка, це пошук справжнього друга, адже саме з ним Ви будете проводити найбільше...

Читати статтю
Модні рюкзаки цього сезону - які вони?
28-08-2018
749
Модні рюкзаки цього сезону - які вони?
Рюкзак Yumi Портфель - незамінний і універсальний винахід, який легко увійшов в наше життя і побут, в зв'язку з чим з'явилася нова категорія - не просто багатофункціональні і корисні, але ще і модні рюкзаки....

Читати статтю
Модні шкільні рюкзаки Topgal
05-06-2018
1145
Модні шкільні рюкзаки Topgal
Модні шкільні рюкзаки Topgal З наближенням осені кожен малюк і його батьки йдуть вибирати аксесуари і шкільне приладдя. Одна з найбільш значних покупок в цьому списку - модні шкільні рюкзаки. Кожні дбайливі батьки...

Читати статтю
Шкільний пенал для підлітків - яким він повинен бути?
07-07-2017
2779
Шкільний пенал для підлітків - яким він повинен бути?
Як вибрати шкільний пенал для підлітка, щоб задовольнити його вимогам? Після закінчення початкової школи діти просять батьків купити їм нове шкільне приладдя. Купівля нового рюкзака і пенала обов'язково порадує...

Читати статтю

Всі статті