Що краще для першокласника ранець чи рюкзак?

Опубліковано: 22-04-2022
|
Оновлено: 22-04-2022
|
Переглядів: 160
Рейтинг:
/5 - 2 голосів

Під час підготовки першокласника до школи багато батьків зазнають труднощів із вибором ключового аксесуару – рюкзака. Різноманітність варіантів та різновидів змушує витратити не одну годину на пошук ідеального супутника для дитини. До виробу для учнів молодших класів пред'являється ряд вимог, через велике навантаження, пов'язане з необхідністю перенесення підручників, та формуванням хребта у цей період часу. Найчастіше для такого віку виробники пропонують ранці та рюкзаки.

Розбираючись, що краще для першокласника – ранець чи рюкзак, спочатку слід ознайомитись з особливостями кожного аксесуара. І за допомогою базових критеріїв знайти правильне рішення, з чим відправити дитину до школи.

Що таке рюкзак та його призначення

Рюкзак у стандартному виконанні є заплечним мішком, з двома лямками для носіння на плечах. Для школярів виріб доповнюється щільною спинкою з ортопедичними властивостями. Окремі моделі оснащені поясними та нагрудними ременями для розподілу навантаження від ваги вмісту.

Залежно від конструкції рюкзаки бувають м'які та каркасні. Перший тип не має жорсткого каркаса, виконаний у невеликих розмірах, що робить його прогулянковим варіантом. Каркасні аксесуари мають спеціальну конструкцію каркасу з твердою поверхнею. Таке рішення сприяє рівномірному розподілу навантаження, що перешкоджає виникненню дискомфорту під час перенесення об'ємних та важких речей.

Особливості рюкзаків

Рюкзаки добре справляються з повсякденною експлуатацією, та перенесенням підручників, канцелярії, змінного одягу та різних речей, необхідних для першокласника. Вони виготовляються в багатьох відтінках і дизайнах, що дозволяє підібрати оптимальний варіант з урахуванням смаку дитини.

Серед переваг аксесуарів такого типу варто відзначити:

 • невелику вагу;

 • ергономічну форму;

 • м'який каркас, що додає виробу компактності;

 • наявність великої кількості кишень, відсіків та органайзерів для підтримки внутрішнього порядку;

 • регульовані плечові ремені, що дозволяють підігнати розміри виробу під дитину;

 • високу зносостійкість;

 • застосування високоякісних матеріалів з водовідштовхувальним просоченням;

 • вентильована спинка, що оберігає від надмірного потовиділення при тривалому носінні.

За всієї своєї практичності рюкзаки більше підійдуть учням середніх та старших класів. За рахунок того, що їхній опорно-руховий апарат більш сформований, вони можуть витримувати більше навантаження. До того ж слідуючи віянням моди, багато школярів носять рюкзаки на одному плечі, а такий підхід не рекомендований для першокласників.

Що таке ранець і його призначення

Ранець є сумкою з плечовими ременями, яка носиться виключно за спиною, на обох плечах. За рахунок корпусу з посиленою жорсткістю, виріб рівномірно розподіляє вагу вмісту та зберігає форму незалежно від його характеру. Тверді стінки із збільшеною товщиною добре оберігають внутрішнє наповнення аксесуара від наслідків випадкового падіння чи ударів. Стійка форма та ущільнене дно сприяють також і акуратному виду підручників та іншого шкільного приладдя.

Усередині ранця присутні два великі відділи, які підходять для перенесення зошитів у форматі А4 та інших плоских предметів. Також виріб оснащується відкритими та закритими кишенями для різних дрібниць.

Закривається ранець на спеціальний клапан, що забезпечує щільне прилягання клапана до основи, та збереження вмісту. Відкриття аксесуара за рахунок такої системи не викликає у першокласника жодних складнощів.

Особливості ранців

Однією з ключових характеристик ранців є наявність спинки з ортопедичними або анатомічними властивостями у симетричній прямокутній формі. Такий підхід дозволяє уникнути викривлення хребта дитини, що особливо важливо у період формування опорно-рухового апарату школяра. За рахунок широких лямок, які забезпечують комфорт під час носіння, не натирають і не передавлюють, і твердої основи, у процесі ходьби у малюка завжди буде рівна спина, і виключена можливість появи сколіозу.

Серед переваг ранців варто відзначити:

 • створення пом'якшуючого бар'єру між спиною дитини та вмістом шляхом високої щільності спинки;

 • стійкість конструкції;

 • щільне днище, що оберігає шкільне приладдя від пошкоджень та застрягань;

 • тверді перегородки, що підтримують цілісність підручників, зошитів, і навіть гаджетів;

 • використання повітропроникного матеріалу, що оберігає від дискомфорту при тривалому носінні;

 • наявність розширеної напівкруглої ручки для рук;

 • оснащення міцною петлею для підвішування ранця на гачок;

 • наявність у деяких моделях на дні спеціальних виступів, щоб уникнути забруднення дна під час встановлення виробу на підлогу;

 • можливість доповнення поясними ременями з пластиковими застібками, що сприяють правильній фіксації ранця на спинці та запобігання втомі при тривалому безперервному носінні виробу.

Також ранці оснащуються невід'ємним атрибутом безпеки – світловідбивачем. Смуги вшиті по периметру виробу, що виключає їх втрату дитиною на відміну від накладок або причіпних вставок, і підтримує хорошу видимість для автомобілів у темний час доби.

Відмінність ранця та рюкзака

Вибираючи ранець або рюкзак для першокласника, варто враховувати, що основною відмінною характеристикою двох видів аксесуарів є жорсткість каркаса та спинки. Саме від неї залежить самопочуття дитини при носінні виробу, вплив на хребет і поставу.

Ранці є стійкішими конструкціями, які зберігають форму незалежно від вмісту. Рюкзаки мають м'яку конструкцію, і компактні розміри, і за рахунок великої кількості різнопланових відділень і відсіків можуть вміщувати не тільки підручники та зошити, а й змінний одяг. Також при їх виготовленні використовується матеріал із водовідштовхуючими властивостями, що оберігає вміст від намокання під час потрапляння школяра під дощ чи мокрий сніг. До того ж рюкзаки мають меншу вагу, знижуючи навантаження на дитину, і поєднують хорошу місткість із компактними розмірами.

Стійкість форми ранців та їхня міцна фіксація на спині, позбавляє дитину від можливих маневрів та спокуси носити виріб у руках або на одному плечі, як це роблять учні старших класів. Такий підхід в свою чергу радує батьків, які можуть не переживати про викривлення хребта малюків. Геометрія ранця завжди сприяє рівномірному розподілу навантаження незалежно від характеру та обсягу вмісту.

Також важливою відмінністю між рюкзаками та ранцями є ціна. Перший тип виробів представлений у категорії більш доступних аксесуарів. Вартість ранців значно вище за рахунок ортопедичних властивостей.

Що краще вибрати для дитини

Порівнюючи рюкзаки та ранці, лікарі-ортопеди схиляються більше до другого варіанту, коли йдеться про підбір аксесуара для учнів молодших класів. З боку батьків, більшість також віддає перевагу ранцю для своєї дитини, і не тільки завдяки ортопедичній спинці. Жорсткий корпус та висока щільність стінок виробу оберігає вміст, що особливо важливо у ситуації, коли малюк ще не навчився дбайливо оберігати свої речі, або відрізняється надмірною активністю. Адже в перші роки навчання шкільний ранець має пережити і постійні падіння, сіпання, і іноді побувати в ролі підручного засобу при скочуванні взимку з гірки.

Якщо ж перевага надається зручним рюкзакам, краще приділити увагу каркасним моделям. Вони можуть оснащуватися ортопедичною спинкою.

Щоб зрозуміти, який рюкзак або ранець для першокласника буде найкращим варіантом, при виборі аксесуара потрібно оцінити конкретний виріб за такими параметрами:

 • вага аксесуара – в наповненому стані не повинна перевищувати 15% від ваги тіла дитини;

 • розміри - по ширині не більше ширини плечей малюка, а по довжині - не може опускатися нижче за поперек;

 • наявність механізму регулювання – щоб підігнати виріб під параметри дитини та з урахуванням зимового або літнього одягу;

 • якість матеріалів – краще віддати перевагу зносостійким та міцним тканинам, зі стійкістю до стирання;

 • дизайн – важливо уточнити думку школяра, оскільки вже у першому класі в нього з'являється бажання самовираження, зокрема і через зовнішній вигляд аксесуарів;

 • внутрішнє зонування – наявність достатньої кількості кишень, відділень та органайзерів дозволить учневі підтримувати порядок усередині та швидко знаходити потрібну річ;

 • ортопедична спинка – обов'язковий атрибут, повинна мати відповідні рельєфні вигини, та бути виконана з м'якого матеріалу з пористою структурою та гарною повітропроникністю;

 • ширина плечових ременів - чим вона більша, тим менший ризик натискання та натирання шкіри в зоні зіткнення з ранцем;

 • форма ранця - для школярів молодших класів краще вибрати горизонтальні вироби, ніж вертикальні, особливо якщо дитина має невеликий зріст;

 • зручність фурнітури – малюк повинен сам справлятися з відкриттям та закриттям рюкзака, та кожного відсіку окремо;

 • наявність світловідбиваючих елементів – від них залежить безпека дитини під час переходу дороги у темний час доби.

  Купити стильні та функціональні аксесуари для першокласників, що відповідають усім вимогам, можна в інтернет-магазині Topgal. В наявності ранці та рюкзаки для школярів будь-якого віку, з різними габаритами та дизайном.

 
 
 
Похожие статьи
Ортопедичний ранець - те що потрібно школяру
22-10-2019
1091
Ортопедичний ранець - те що потрібно школяру
Перед початком нового навчального року перед батьками постає питання про вибір нового рюкзака або портфеля для свого школяра. І багато батьків не знають, якій моделі все-таки віддати перевагу. У цій статті ми...

Читати статтю
Як вибрати рюкзак для початкової школи: поради та рейтинг найкращих рюкзаків
13-07-2021
475
Як вибрати рюкзак для початкової школи: поради та рейтинг найкращих рюкзаків
Батькам,чий син або дочка збираються в перший клас, необхідно підібрати величезну кількість різного шкільного приладдя. Серед нього найбільш важливим вважається ранець, так як він впливає на формування постави у...

Читати статтю
Як вибрати сумку для ноутбука?
29-09-2021
278
Як вибрати сумку для ноутбука?
Ноутбук або ж нетбук - це техніка, яка призначена для роботи у відрядженнях, поїздок на конференції, ділові зустрічі. Природно, для неї необхідно підібрати аксесуар: кейс або ж рюкзак - який буде захищати техніку від...

Читати статтю
Шкільні ранці ортопедичні
12-06-2018
1016
Шкільні ранці ортопедичні
Що таке якісні шкільні рюкзаки? Це коли портфель міцний, зносостійкий, тобто, він повинен прослужити кілька років. На жаль, далеко не кожен виріб може цим похизуватися, адже активний спосіб життя школярів в...

Читати статтю

Всі статті