Навіщо потрібно читати книги?

Опубліковано: 12-09-2017
|
Оновлено: 15-03-2021
|
Переглядів: 759
Рейтинг:
/5 - 3 голосів

Чи вірно, що читання впливає на розвиток дітей?

Одного разу мій дорослий син подзвонив мені і сказав: «Мама, я просто подумав, що дуже хочу подякувати тобі за те, що коли я був маленьким, вечорами ми читали ...»
 
Я знизала плечима і повернулася в спогадах до тих днів, коли читання було нашим вечірнім ритуалом для сина і старшої дочки. Прочитавши казку або главу книги, ми довго обговорювали її, тому що в більшості історій була якась мудра мораль. Виявляється, це була хороша інвестиція. Час, проведений з моїми дітьми вечорами, не пропав даром. Привчання дітей до любові до книг з ранніх років, приносить незліченні переваги в майбутньому.
 

Малюкам теж подобаються книги

Навіть для самих маленьких діток на полицях магазинів продаються безліч варіантів книг - барвистих, з твердими сторінками, з різними вставками, що шелестять, зі звуковими ефектами, для купання, водонепроникних і т.п. Читайте їх дітям якомога частіше. Дитина, яка з дитинства слухає, як їй читає мама або тато, сама швидше навчиться читати.
 

Маленька дитина, перш ніж навчитися говорити, повинна розуміти мову. Тому балакайте з малюками якомога більше, читайте їм віршики і рими, які діти дуже люблять. Прислухаючись до голосу батьків, дитина також вчиться увазі і концентрації, тому час, присвячений дитині, буде проведений з користю.
 

Дошкільнята люблять казки

Ваш малюк з величезним задоволенням сяде поруч з вами і зануриться в світ фантазій, де він зустрічатиметься з драконами і буде грати з літаючими феями ... У цьому віці діти не критичні, часто наслідують героїв казок, тому книга може стати великим помічником і союзником батьків у вихованні дитини.
 
Виберіть для свого малюка книгу, яка може його чомусь навчити. Дитина повинна розуміти, що читання - це джерело знань, інформаційна база, яка стане в нагоді в житті.
 
Відмінна ідея для знайомства дітей з літерами - це освітні ігри у вигляді алфавітних карток і перші спроби скласти слова, наприклад, своє ім'я. Діти дуже радіють, коли їм це вдається.
 
Коли приходить час іти в школу, дитина зазвичай може прочитати простий, короткий текст. Навіть якщо це не так, майте терпіння, хваліть за найменші досягнення, щоб бажання читати не пропало. Перетворіть читання в гру, на прогулянці читайте написи на рекламних щитах і вивісках, нехай дитина називає першу букву предметів, які вона бачить по дорозі і т.д. Можливості нескінченні, просто проявляйте творчий підхід. Навчання читанню на ранніх етапах повинно бути пов'язане з позитивними емоціями.
 

Як залучити дитину до читання?

Заохочуйте дитину прочитати книгу, попередньо розповівши їй трохи про неї. Якщо вона її захопить, і їй буде цікаво дізнатися, як буде розвиватися доля героїв, то, ймовірно, одного вечора, до вашого подиву, ви виявите, що ваше чадо сидить, втупившись носом у книгу і не помічаючи нікого навколо.
 
Запишіть дитину в бібліотеку. Коли вона побачить сотні барвистих, красивих обкладинок, то, ймовірно, захоче взяти одну з них.
 
Відмінний спосіб зацікавити дитину - купити книгу з улюбленим героєм мультфільму.
 
Не тільки книги, а й комікси або дитячі журнали - відмінний спосіб привчити дитину до читання. Якщо велика кількість тексту лякає вашу дитину, спробуйте дати їй комікс - він сповнений яскравих картинок, але його все одно потрібно прочитати, щоб дізнатися, що відбувається.
 
Вирушаючи на природу, візьміть плед і книгу для себе і для дитини, приляжте на травичку і почитайте - ви свою книгу, а дитина свою. А потім поділіться враженнями. Уважно вислухайте вашу дитину, навіть якщо пригоди равлика вас не дуже цікавлять. Похваліть маленького читача за кожну прочитану главу, за красиві гучні склади, за кожне досягнення. Немає кращого методу, ніж ваш інтерес і похвала.
 

Вся сім'я читає разом

Діти беруть з нас приклад. Якщо вони бачать, що ви читаєте часто, і це приносить вам задоволення, вони почнуть наслідувати вам. Що толку, що ви змушуєте дитину читати книги зі шкільної програми кожен день, а самі навіть газет в руки не берете? Якщо тато не є завзятим читачем, а бібліотеку останній раз відвідував в середній школі, то він може купити журнал цікавої для нього тематики, наприклад, автомобільної, і ваш син тоді теж, напевно, захоче собі книжку про пригоди трактора.
 
Читайте - і нехай це йде вам на користь!
Похожие статьи
Як вчитися швидко і ефективно?
10-10-2017
3332
Як вчитися швидко і ефективно?
Вчитися не завжди означає «навчитися» Як вчитися так, щоб чогось навчитися? Кожен хотів би, доклавши трохи зусиль, за один день вкласти в голову знання всієї енциклопедії. На жаль, так не вийде, але знаючи кілька...

Читати статтю
Збираємося до школи - вибираємо рюкзак
10-04-2018
1486
Збираємося до школи - вибираємо рюкзак
Ортопедичний рюкзак для школяра Збираємося до школи - вибираємо рюкзак Перед початком навчання турботливі батьки починають активні збори, і першим пунктом у списку покупок виступає рюкзак для школяра,...

Читати статтю
Рюкзак - історія виникнення
11-04-2020
1957
Рюкзак - історія виникнення
В наші дні для багатьох сучасних людей рюкзак, завдяки своїй практичності, став постійним предметом побуту. Сьогодні існує велика різноманітність рюкзаків і наплічних сумок на будь-який смак, різних по дизайну і...

Читати статтю
Чому шкільний рюкзак TOPGAL є другом дитини?
20-07-2017
681
Чому шкільний рюкзак TOPGAL є другом дитини?
Переваги шкільного рюкзака TOPGAL TOPGAL ставить в пріоритеті здоров'я дітей. Кожна модель шкільних рюкзаків TOPGAL відповідає суворим критеріям якості та безпеки, що підтверджується позитивним висновком чеського...

Читати статтю

Всі статті